Certyfikat PEFC Certyfikat PEFC

Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu informuje, że w dniu 05.05.2021 r. został przyznany certyfikat PEFC o numerze PEFC FM/02/21/BC obejmujący wszystkie 26 nadleśnictw zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Certyfikat został wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Jednostka ta potwierdza spełnianie wymagań Normy Krajowej PEFC – PEFC PL1003:2012. v.2 „Zrównoważona gospodarka leśna – wymagania” w zakresie trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. jest trzecią z kolei uznaną i niezależną jednostką certyfikującą, po SGS Polska Sp. z o.o. oraz Bureau Veritas Sp. z o.o., która poświadczyła, że funkcjonujący w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie system Gospodarki Leśnej spełnia standardy PEFC FM w zakresie trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów.

Posiadany od 2012 r. certyfikat PEFC z dniem 14.05.2021 r. został wznowiony i pozostaje ważny do 13.05.2023.”

Materiały do pobrania

 


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

IV Konkurs Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn

IV Konkurs Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn

IV Konkurs „Wiedzy o lasach Nadleśnictwa Krasiczyn"

W dniu 24.11.2015 r. w sali edukacyjnej przy siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn odbył się etap centralny konkursu „wiedzy o lasach Nadleśnictwa Krasiczyn". Była to już IV edycja konkursu, który cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów okolicznych szkół o czym świadczy liczba uczestników – aż 342 osoby.
                Etap I (szkolny) odbył się 29.10.2015 r. w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W etapie I wyłoniono sześćdziesięciu najlepszych uczniów, którzy zmagali się z pytaniami z wiedzy ogólnej o leśnictwie oraz o lasach naszego regionu, a także rozpoznawaniem roślin i zwierząt.
                Laureatami etapu centralnego zostali:

Szkoła podstawowa

1.  Amelia Gaweł – SP nr 6 w Przemyślu

2.  Urszula Ogonowska – SP nr 14 w Przemyślu

3.  Wiktoria Szostak – SP nr 15 w Przemyślu

Gimnazjum

1.  Adrian Hess – Gimnazjum w Krasiczynie

2.  Aleksandra Opacka – Gimnazjum w Żurawicy

3.  Grzegorz Fryszkiewicz - Gimnazjum w Krasiczynie

Szkoła średnia    

            1.  Bogusław Obszarny – ZSEiO w Przemyślu

2.  Klaudia Jodłowska – I LO w Przemyślu

3.  Izabela Amarowicz – ZSEiO w Przemyślu

 

Po zakończeniu konkursu wręczono nagrody za etap I. Laureaci etapu II otrzymają nagrody oficjalnie w szkołach.
                Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok!