Asset Publisher
sprzedaż drewna
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową
Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu prowadzi sprzedaż drewna dla firm oraz odbiorców indywidualnych a w okresie przedświątecznym również choinek.
Informacje dla firm kupujących drewno:
Nadleśnictwo Krasiczyn informuje, że w dniu 01.10.2024 r. weszło w życie Zarządzenie Nr 120 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie zasad sprzedaży drewna w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe na lata 2025-2026 r. (zn. spr. EMK.800.4.2014). Pełna treść w/w Zarządzenia wraz z załącznikami jest dostępna na stronie internetowej Portalu Leśno-Drzewnego
Szczegółowych informacji dot. sprzedaży drewna udziela pracownik działu marketingu :
Łukasz Hawranik
tel. 16 651 25 77, 660 480 408
e-mail: lukasz.hawranik@krosno.lasy.gov.pl
Nadleśniczy:
mgr inż. Przemysław Włodek
Sprzedaż choinek i stroiszu
Informacja o sprzedaży choinek oraz stroiszu
Nadleśnictwo Krasiczyn informuje, że sprzedaż choinek oraz stroiszu prowadzona będzie przed siedzibą Nadleśnictwa Krasiczyn w Przemyślu, ul 29-go Listopada 12, w dni robocze i w sobotę (oprócz niedzieli) od 16 do 23 grudnia 2024 r. w godz. 8.00 - 14.00 oraz w kancelariach leśnictw po uzgodnieniu telefonicznym.
Asset Publisher
Jemioła zabija jodły
Jemioła zabija jodły
Jemioła jodłowa, jeden z trzech gatunków tego pasożyta w Polsce, zawsze występowała w drzewostanach jodłowych. Pewnego rodzaju atrakcja dla ludzi dotąd nie stanowiła istotnego zagrożenia dla trwania lasów jodłowych.
Niestety, okres tolerancji dla obecności jemioły w lesie minął – jej ilość zatrważa.
Przy współpracy z SGGW w Warszawie rozpoczęliśmy szeroko zakrojoną akcję inwentaryzacji zaatakowanych drzewostanów, aby szczegółowo określić kompleksowy kierunek zwalczania tego pasożyta.
Do czasu otrzymania wyników analiz naukowców, w ramach codziennych obowiązków musimy usuwać z drzewostanów porażone drzewa. Nie można już czekać, czas nie jest tutaj naszym sprzymierzeńcem !
Trzeba działać szybko i skutecznie. Skala naszych działań będzie dostosowana do skali porażenia drzewostanów jodłowych.
Nasze największe obawy nie dotyczą jednak tylko dojrzałych drzew, przeraża nas możliwość zarażenia młodych jodeł, które w konsekwencji doprowadzi do obumarcia całych drzewostanów, a tym samym do powolnego ustępowania tego gatunku z polskich lasów, niestety wraz z jemiołą.
Nie możemy do tego dopuścić.
Oczywiście nie jest naszym celem całkowite wyeliminowanie jemioły z drzewostanów, jest to fizycznie niemożliwe. Niemniej, będziemy dążyć do maksymalnego zredukowania ilości drzew porażonych jemiołą, przez co ochronimy młode pokolenie.