Asset Publisher Asset Publisher

ochrona_przyrody

Większość lasów znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa została uznana za lasy ochronne, wśród których wyróżniamy: wodochronne, stanowiące drzewostany nasienne, ostoje zwierząt chronionych, cenne fragmenty rodzimej przyrody a także lasy wokół miasta Przemyśla

OCHRONA PRZYRODY

Większość lasów znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa została uznana za lasy ochronne, wśród których wyróżniamy: wodochronne, stanowiące drzewostany nasienne, ostoje zwierząt chronionych, cenne fragmenty rodzimej przyrody a także lasy wokół miasta Przemyśla. Dominujące kategorie ochronności to lasy wodochronnei lasy  wokół miasta Przemyśla.

Lasy ochronne stanowią 69,41% powierzchni leśnej Nadleśnictwa Krasiczyn (60,82% w obrębie Krasiczyn, 84,47% w obrębie Hołubla). Dominujące kategorie ochronności to lasy wodochronne i lasy położone w granicach administracyjnych miasta Przemyśla (i w odległości 10 km od jego granic).

 

W lasach Nadleśnictwa Krasiczyn występują chronione gatunki roślin, grzybów i zwierząt. Wśród najciekawszych można by wymienić: języcznik zwyczajny, kłokoczka południowa, lilia złotogłów, pióropusznik strusi, wawrzynek wilcze łyko, widłak goździsty i wiele innych cennych przyrodniczo roślin. Na terenie administracyjnym nadleśnictwa występuje również niezwykłe bogactwo ornitologiczne z takimi ptakami jak chociażby bielik czy bocian czarny. Nie brakuje również zwierząt chronionych, w tym drapieżników, takich jak niedźwiedź, wilk, ryś czy żbik. Sporą ekspansję wykazuje także bóbr europejski, który zadomawia się w malowniczych dolinach potoków leśnych.  


Asset Publisher Asset Publisher

Back

VII edycja Konkursu Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn

VII edycja Konkursu Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn

Zgodnie z wieloletnią tradycją Nadleśnictwo Krasiczyn ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych uczniów i nauczycieli z terenu nadleśnictwa do udziału w VII edycji Konkursu Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu, zakresu materiału a także karta zgłoszenia, protokół z przeprowadzenia I etapu konkursu oraz oświadczenie i klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych zostały zamieszczone w plikach do pobrania.

 

Ważne daty dotyczące konkursu to:

11.12.2018 r. – ostateczny termin zgłoszenia uczestnictwa szkoły w konkursie (minimalna ilość uczestników – 10 osób)

13.12.2018 r. – termin przesłania przez przedstawiciela Nadleśnictwa pytań oraz klucz odpowiedzi na I etap konkursu

14.12.2018 r. – I etap – szkolny odbywający się w macierzystych szkołach

20.12.2018 r. – ostateczny termin przesłania przez szkoły protokołu z I etapu – szkolnego wraz z  podpisanymi oświadczeniami do Nadleśnictwa

Styczeń 2018 r. – II etap centralny odbywający się w Nadleśnictwie