Wydawca treści Wydawca treści

pomniki

Spośród indywidualnych pomników na szczególną uwagę zasługują: o lipa drobnolistna w wieku ok. 180 lat, wysokości 25 m, o obwodzie 480 cm, w leśnictwie Kormanice, oddz. 72p; o dąb szypułkowy w wieku ok. 200 lat, wysokości 28 m, o obwodzie 577 cm, w leśnictwie Prałkowce, oddz. 3h; o lipa drobnolistna wysokości 28 m, o obwodzie 384 cm, w leśnictwie Krzeczkowa, oddz. 243Ac.

Pomniki przyrody

 

Zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi dotyczącymi pomników przyrody, na gruntach w zarządzie Nadleśnictwa znajduje się 46 pomników przyrody, w ramach których objęto ochroną 110 egzemplarzy drzew oraz skupisko (2 szt.) bluszczu pospolitego Hedera helix,jak również 100 szt. krzewów kłokoczki południowej. W strukturze gatunkowej drzew pomnikowych dominują lipy drobnolistne Tilia cordata (57 szt.) i dęby szypułkoweQuercus robur (40 szt.). Pozostałe gatunki to: buk zwyczajny Fagus silvatica (2 egz.), jawor Acer pseudoplatanus (1 szt.), sosna zwyczajna Pinus sylvestris (1 szt.), modrzew europejski Larix europaea (4 szt.), kasztanowiec (1 szt.), topola biała (1 szt.), cis pospolity (3 szt.). Większość drzew pomnikowych wykazuje dobry stan zdrowotny.

 

 

Spośród indywidualnych pomników na szczególną uwagę zasługują:

  • lipa drobnolistna w wieku ok. 180 lat, wysokości 25 m, o obwodzie 480 cm, w leśnictwie Kormanice, oddz. 72p;
  • dąb szypułkowy w wieku ok. 200 lat, wysokości 28 m, o obwodzie 577 cm, w leśnictwie Prałkowce, oddz. 3h;
  • lipa drobnolistna wysokości 28 m, o obwodzie 384 cm, w leśnictwie Krzeczkowa, oddz. 243Ac.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

To była szybka akcja

To była szybka akcja

Nasi leśnicy Mariusz i Tomasz uratowali orła!

Ale od początku.

Podleśniczy Mariusz wracając z pracy zauważył na łące nad Sanem dziwnie zachowującego się orła przedniego. Ptak nie podrywał się i nie odlatywał, a na widok człowieka podnosił skrzydła i oddalał się w stronę lasu. Wszystko wskazywało na kontuzję.

Mariusz zadzwonił do kolegi podleśniczego i wspólnie podjęli się złapania orła. Ptak z łąki przeszedł w modrzewiowy młodnik i tam udało się go schwytać.

Bezpiecznie owinięty w koc został przetransportowany i przekazany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Bez pomocy leśników groziła mu śmierć, gdyż w takim stanie nie mógł polować.

Czekamy na dalsze wieści o jego stanie zdrowia!