Asset Publisher Asset Publisher

sprzedaż drewna

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową

 

Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu prowadzi sprzedaż drewna dla firm oraz odbiorców indywidualnych a w okresie przedświątecznym również choinek.

 

szczegółowy cennik detaliczny drewna >>

 

Informacje dla firm kupujących drewno:

Nadleśnictwo Krasiczyn informuje, że w dniu 24.10.2016 r. weszło w życie Zarządzenie Nr 46 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe na 2017 r. (zn. spr. ZM.800.2.2016). Pełna treść w/w Zarządzenia wraz z załącznikami jest dostępna na stronie internetowej Portalu Leśno-Drzewnego 

http://www.zilp.lasy.gov.pl/drewno

 

 

Szczegółowych informacji dot. sprzedaży drewna udziela pracownik działu marketingu :

Łukasz Kasperski

tel. 16 651 25 77, 660 480 408

e-mail: krasiczynmarket@krosno.lasy.gov.pl

 

 

                                                 Nadleśniczy:

                                                  mgr inż. Przemysław Włodek


Sprzedaż choinek i stroiszu

Informacja o sprzedaży choinek oraz stroiszu

Nadleśnictwo Krasiczyn informuje, że sprzedaż choinek oraz stroiszu prowadzona będzie w dwóch lokalizacjach:

przed siedzibą Nadleśnictwa Krasiczyn w Przemyślu, ul 29-go Listopada 12, w dniach 18-22 grudnia 2023 r. w godz. 8.00 - 14.00

oraz w ramach akcji Choinkobranie w leśnictwie Średnia (Średnia 4, Krzywcza) w dniach 13 - 20 grudnia po uprzednim umówieniu z leśniczym (606394566) lub w sobotę 16 grudnia w godz. 10.00 - 14.00.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Przymrozki na szkółce

Przymrozki na szkółce

Nareszcie wyszło słońce, ale pogoda na początku maja wcale nas nie rozpieszczała. Temperatura spadała poniżej zera, co skutkowało występowaniem przymrozków. Przymrozki o tej porze roku nazywamy przymrozkami późnymi. To właśnie z nimi musiał zmierzyć się leśniczy na naszej szkółce leśnej.

W szkółce „Leonce" znajduje się corocznie ok. 1,5 mln sadzonek. O każdą z nich dba leśniczy Robert. Pracy ma pod dostatkiem, szczególnie wtedy gdy pogoda staje się niesprzyjająca.  W walce z przymrozkami panu Robertowi pomagają zraszacze, które włączają się automatycznie przy temp 0,2oC. Wyłączać powinny się, gdy temp przekroczy 1oC, ale ze względu na położenie (dolina) i nierównomierną temperaturę na całej powierzchni szkółki, zraszacze muszą pracować dłużej, a ich działanie musi być nadzorowane. Tak było w nocy z 9 na 10 maja, gdy temperatura wynosiła -4oC, a zraszacze zaczynały zamarzać (!). W takiej sytuacji praca leśniczego szkółkarza jest niezbędna przez cały czas występowania przymrozków. Bez jego zaangażowania zniszczeniu ulec mogły setki sadzonek i kilkuletnia praca przy ich wyhodowaniu poszłaby na marne. Na szczęście udało się zapobiec najgorszemu. Zraszacze pracowały nieprzerwanie przez ok. 9 godz. Cienka warstwa lodu powstała na roślinach pozwoliła uchronić je od uszkodzeń mrozowych. Jak wspomina pan Robert, ta wiosna nie była najzimniejszą w jego karierze. Bywały takie, kiedy szkółkę kontrolować trzeba było całą noc. Podczas tych przymrozków praca trwała „jedynie" do północy.

W galerii prezentujemy zdjęcia materiału sadzeniowego w czasie przymrozków i kilka dni po nich. Już wiemy, że żadna sadzonka nie ucierpiała i wszystkie mogą spokojnie czekać na wysadzenie w lesie.

Martyna Śliwińska-Siuśta

 

Zdjęcia: Martyna Śliwińska-Siuśta, Robert Żyła