Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

IV edycja biegu "Dybawka Biega - Śladami historii"

IV edycja biegu "Dybawka Biega - Śladami historii"

Już w najbliższą niedzielę 28 maja zapraszamy miłośników biegów i przyrody do Krasiczyna! W tym roku IV edycja sportowej imprezy Dybawka Biega odbędzie się pod hasłem „Śladami historii". Główny dystans biegu 10 km to przede wszystkim las. Las pełen wiosennej przyrody, ale też miejsc kulturowych i historycznych. Trasa biegu rozpocznie i zakończy się w Krasiczynie. Malowniczym miejscu otoczonym lasami, u podnóża Pogórza Przemyskiego, z Zespołem Zamkowo-Pałacowym i urokliwą rzeką San. Tutaj można zacząć podziwiać podkarpacką przyrodę. Zakole rzeki to idealne miejsce dla zimorodków i bocianów czarnych, które właśnie tutaj chętnie szukają pożywienia i pozwalają się przy tym podglądać (oczywiście z pewnej odległości). Dalej trasa pobiegnie ścieżką przyrodniczo-kulturową „Do Ralla", gdzie oprócz przepięknych krajobrazów zobaczymy miejsca świadczące o historii regionu. Cmentarz żydowski, schrony bojowe punktu oporu „Krasiczyn", wchodzące w skład „Linii Mołotowa", płyta nagrobna z piaskowca, która upamiętnia życie i śmierć konia Księcia Leona Sapiehy – Ralla – to tylko niektóre zabytki, znajdujące się na trasie biegu.

Impreza ma charakter kameralny i jest naprawdę wyjątkowa. Nie ma tu miejsca na niezdrową rywalizację i przepych. Przewidziano klasyfikację w 5 kategoriach wiekowych, biegi dziecięce oraz sztafetę rodzinną. Organizatorzy dbają by podczas wydarzenia panowała rodzinna atmosfera, a każdy uczestnik czuł się komfortowo. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych, m.in. gry i zabawy sportowe, konkurs wiedzy przyrodniczej. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Udział w „Dybawce" to najlepszy sposób na rodzinne spędzenie niedzieli. Sport plus ogromna dawka natury – to jest to!

Uwaga! Udział w biegach jest całkowicie BEZPŁATNY. Zapisy WYŁĄCZNIE elektronicznie, na stronie https://dybawkabiega.wordpress.com/.