Wydawca treści Wydawca treści

sprzedaż drewna

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową

 

Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu prowadzi sprzedaż drewna dla firm oraz odbiorców indywidualnych a w okresie przedświątecznym również choinek.

 

szczegółowy cennik detaliczny drewna >>

 

Informacje dla firm kupujących drewno:

Nadleśnictwo Krasiczyn informuje, że w dniu 24.10.2016 r. weszło w życie Zarządzenie Nr 46 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe na 2017 r. (zn. spr. ZM.800.2.2016). Pełna treść w/w Zarządzenia wraz z załącznikami jest dostępna na stronie internetowej Portalu Leśno-Drzewnego 

http://www.zilp.lasy.gov.pl/drewno

 

 

Szczegółowych informacji dot. sprzedaży drewna udziela pracownik działu marketingu :

Łukasz Kasperski

tel. 16 651 25 77, 660 480 408

e-mail: krasiczynmarket@krosno.lasy.gov.pl

 

 

                                                 Nadleśniczy:

                                                  mgr inż. Przemysław Włodek


Sprzedaż choinek i stroiszu

Informacja o sprzedaży choinek oraz stroiszu

Nadleśnictwo Krasiczyn informuje, że sprzedaż choinek oraz stroiszu prowadzona będzie w dwóch lokalizacjach:

przed siedzibą Nadleśnictwa Krasiczyn w Przemyślu, ul 29-go Listopada 12, w dniach 18-22 grudnia 2023 r. w godz. 8.00 - 14.00

oraz w ramach akcji Choinkobranie w leśnictwie Średnia (Średnia 4, Krzywcza) w dniach 13 - 20 grudnia po uprzednim umówieniu z leśniczym (606394566) lub w sobotę 16 grudnia w godz. 10.00 - 14.00.

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Usłysz, co w lesie huczy.

Usłysz, co w lesie huczy.

Usłysz, co w lesie huczy. Leśnicy zapraszają na sowią noc Niecodzienne wydarzenie dla miłośników sów oraz dzikiej przyrody organizują Lasy Państwowe. Już w połowie marca będzie można usłyszeć „co w lesie huczy”. W organizacji wydarzenia nie przeszkodziła leśnikom nawet pandemia, gdyż większość atrakcji odbędzie się online.

Dlaczego teraz jest organizowane wydarzenie „Cowlesiehuczy”? Koniec zimy to czas, kiedy w lesie do głosu dochodzą sowy.  U większości z nich na przełomie lutego i marca trwa okres godowy. Samce głośno pohukując nawołują samice na swoje terytorium.

- Chcemy przybliżyć wiedzę na temat tych wyjątkowych ptaków, ale i pokazać, że po zmroku, las może być równie atrakcyjny, jak za dnia - mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych. - Mimo pandemii każdy może wziąć w niej udział, ponieważ wszystkie atrakcje odbędą się online na profilu Lasów Państwowych na Facebooku.

Infografiki do akcji „Cowlesiehuczy”

Ze względu na panujące obostrzenia leśnicy postanowili znaleźć rozwiązanie, by spotkać się z miłośnikami sów i przyrodniczych ciekawostek.

W tym roku każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu, ponieważ wszystkie atrakcje zostaną przeniesione do wirtualnego świata.

Na wydarzenie Lasy Państwowe zapraszają każdego, komu sowy już skradły serce i każdego, kto chciałby je poznać bliżej.


W czasie trzydniowego wydarzenia online (11 a 13 marca), na głównym profilu Lasów Państwowych na uczestników  będzie czekało mnóstwo atrakcji.
W programie zaplanowano m. in.: 

  • Sowią lekcję online z edukatorami leśnymi, w której będziecie mogli wziąć udział w domu lub w klasie z uczniami
  • Filmy pełne ciekawostek, faktów i mitów, po których już nikt nie będzie miał wątpliwości, czym jest wypluwka, do czego służy sowom szlara i co sprawia, że lot sów jest taki bezszelestny
  • Rozmowy z ekspertami, przyrodnikami, sowiarzami, czyli tymi, przed którymi sowy nie mają tajemnic
  • Wizyta w ośrodku rehabilitacyjnym dla ptaków drapieżnych, gdzie porozmawiamy ze specjalistami o tym, jak wygląda opieka nad pacjentami
  • Nocna wyprawa do lasu i słuchanie głosów sów. Sowie pieśni miłosne najczęściej słychać po zmierzchu lub późnym wieczorem, to właśnie wtedy warto wybrać się do lasu. Tak! Będzie można je usłyszeć na własne uszy! 
  • W końcu razem z leśnikami, na żywo, będzie można obejrzeć moment zwrócenia naturze sów, które zostały wyleczone w ośrodku, a teraz mogę wrócić do lasu.

Pokażemy Wam na żywo puszczyki, uszatki, a nawet puchacza! Dodatkowo leśnicy powiedzą, czy możemy zbierać sowie pióra w lesie, co zrobić, jeśli znajdziemy młodą sowę pod drzewem i jak samodzielnie je nasłuchiwać, tak by było to bezpieczne dla ludzi i dla ptaków.

To nie wszystko! Do końca marca w różnych nadleśnictwach w Polsce będą przygotowane sowie atrakcje, czyli nocne wyprawy do lasu czy zajęcia online.

By być na bieżąco z atrakcjami wystarczy śledzić profil główny Lasów Państwowych oraz strony nadleśnictw, które przygotowały sowie niespodzianki.

Na specjalnie przygotowanej mapie, która już wkrótce zostanie opublikowana, będzie można znaleźć miejsca, gdzie szykują się dodatkowe atrakcje.

 

Dodatkowe materiały:

„Wszystkie sowy naszych lasów”

„Z pamiętnika skrzydlatych myśli”